چرا ثروتمند نمی‌شوم؟!!

«چرا من ثروتمند نمی‌شوم؟» این سؤالی است که همواره اکثر مردمی که تلاش‌های فراوانی می‌کنند تا پولدار شوند از خود می‌پرسند یا فکر می‌کنند که اگر عده‌ای ثروتمند هستند، شانس داشته‌اند یا کسی کمک‌شان کرده است ولی همگی فراموش کرده‌اند که آن‌ها هم می‌توانند ثروتمند شوند به شرطی که یک سری اصول را رعایت کنند. باور کنید که پولدار شدن بسیار ساده است. حتماً با خود می‌گویید: «این فقط شعار است. مگر می‌شود با یک درآمد کم ماهیانه، میلیونر شد؟» بله شدنی است. فقط با تغییر در برخی از عادات رفتاری خود و رعایت اصول زیر پولدار خواهید شد.

این 10 کار را انجام دهید تا پولدار شوید:

1- خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

اگر شما همیشه خود را با دیگران مقایسه کنید و موقعیت‌ها و دارائی‌های مادی آن‌ها را با خود بسنجید، تمام پول‌هایی را که به سختی بدست آورده‌اید به راحتی از دست خواهید داد و به‌جای آن‌که از آن‌ها برای سرمایه‌گذاری درست و ایجاد ثروت استفاده کنید، آن‌ها را فقط تحت‌تأثیر دیگران خرج خواهید کرد. بطور مثال: فلانی مبلمان آن‌چنانی دارد من هم باید داشته باشم و .... .

2- چک‌ها و کارت‌های اعتباری خود را رها کنید.

تا چند سال پیش که چک‌ها و کارت‌های اعتباری وارد بازار نشده بود، هر کسی به اندازۀ پول نقدی که داشت خرج می‌کرد و هیچ‌گاه خود را بدهکار نمی‌کرد. اما امروزه اکثریت مردم به واسطه اعتباراتی که دارند خرید می‌کنند بدون آن‌که به درآمد خود دقت کنند. بخاطر همین همیشه بدهکار هستند و پولی که درمی‌آورند را مجبور هستند برای بدهی بدهند و هیچ‌گاه پولدار نمی‌شوند. پس اگر می‌خواهید پولدار شوید، خود را از چک‌ها و کارت‌های اعتباری خلاص کنید.

3- عادت‌های بد خود را ترک کنید.

کشیدن سیگار، خوردن خوراکی‌های اضافی، مصرف نوشیدنی‌های متفاوت و گران، انجام بازی‌های هزینه‌دار یا هر عادت بد دیگری که همیشه انجام می‌دهید را ترک کنید تا پول‌های‌تان پس‌انداز شود. اگر یک هفته فقط لیست عادت‌های بد خود را یادداشت کرده و هزینه‌های آن‌ها را حساب کنید، متوجه می‌شوید که تا به حال چقدر پول از دست داده‌اید. بسیاری از مردم نمی‌دانند هزینه‌هایی که بابت عادت‌های بد خود پرداخت می‌کنند، خیلی بیش‌تر از هزینه‌های ضروری و لازم زندگی‌شان است.

4- برای پولدار شدن هدف‌دار عمل‌ کنید.

اگر شما برای آن‌چه که دوست دارید وقت نگذارید، در زندگی دچار مشکل خواهید شد. اگر شما اهدافی برای ثروتمند شدن نداشته باشید، مطمئناً پولدار نخواهید شد. فراموش نکنید زمانی‌که به خود می‌گویید: «من می‌خواهم میلیونر شوم.» در اصل دارید به خود پیغام می‌دهید که من برای پولدار شدن نیاز به پس‌انداز، برنامه‌ریزی و مشخص کردن اهداف کوتاه و بلند مدت جهت سرمایه‌گذاری دارم. اهداف خود را بنویسید و برای رسیدن به آن‌ها زمان معلوم کنید و سپس تلاش خود را آغاز کنید.

5- در برابر خطرات احتمالی همیشه آماده باشید.

ممکن است برای هر شخصی اتفاقات بدی پیش بیاید ولی اگر آمادگی رویارویی با آن‌ها را نداشته باشد، ضربۀ سختی خواهد خورد. هر اندازه که ثروت داشته باشید ممکن است بر اثر یک حادثه و در یک چشم بر هم زدن همه‌اش از بین برود. پس همیشه خود و کارهای‌تان را بیمه کنید.

6- برای پولدار شدن، تمام سعی و تلاش خود را انجام دهید.

برای اکثریت قریب به اتفاق ما، ثروت فوراً به‌وجود نمی‌آید. ممکن است عده‌ای قلیل در قرعه‌کشی برنده شده باشند که سریعاً پولدار شده‌اند ولی مطمئناً بقیۀ پولدارها با سعی و تلاش و درایت به پول رسیده‌اند. سعی کنید میل در پولدار شدن را از راه صحیح در خود بیدار کنید، این میل صحیح به مراتب شما را سریع‌تر برای پولدار شدن کمک خواهد کرد.

7- برای سرمایه‌گذاری و نگهداری از پول‌های‌تان به خودتان بیشتر ار دیگران اعتماد کنید.

معمولاً همه فکر می‌کنند که دانش‌ دیگران جهت حفظ و سرمایه‌گذاری پول به مراتب بیشتر از خودشان می‌باشد، به‌ همین خاطر به دیگران بیشتر از خود اعتماد و تکیه می‌کنند. وقتی می‌خواهید در کاری سرمایه‌گذاری کنید یا حتی نمی‌دانید با پول‌ و پس اندازتان چکار کنید، به قضاوت و نتیجه‌گیری دیگران تکیه می‌کنید. می‌دانید چرا؟ چون متأسفانه، اکثر مردم می‌خواهند پول خود را حفظ و نگهداری کنند و کاری کنند که آن را از دست ندهند. به‌ همین دلیل برای سرمایه‌گذاری به دیگران مراجعه می‌کنند و هیچ‌گاه فکر نمی‌کنند که اگر این سرمایه‌گذاری خوب است چرا خود شخص از آن برای پولدار شدنش استفاده نمی‌کند. خوب می‌دانید که سرمایه‌گذاری‌های بی‌اطلاع هم ریسک است! به نصیحت دیگران گوش کنید تا ایده‌های جدیدی از آن‌ها بگیرید، اما سرانجام خود شما باید تصمیم بگیرید که پول‌های‌تان را در کجا و به چه صورت سرمایه‌گذاری کنید.

8- در کارهایی که از آن‌ها اطلاعات کامل ندارید سرمایه‌گذاری نکنید.

شما می‌شنوید که شخصی از نزدیکان پول زیادی بدست آورده و پولدار شده است. شما هم می‌خواهید همانند او سریع پولدار شوید ولی چون نمی‌دانید او به چه روشی این کار را کرده است، به روش ناصحیح کار را انجام می‌دهید و علاوه برآن‌که پولدار نمی‌شوید، پول و سرمایه‌ای را نیز که دارید از دست می‌دهید. دوست شما پولدار شده است چون می‌دانسته که پول خود را کجا و چگونه سرمایه‌گذاری کند. هیچ‌گاه بدون آگاهی کامل، پول خود را در جایی که نمی‌شناسید سرمایه‌گذاری نکنید. به‌طور کامل تحقیق و بررسی کنید سپس سرمایه‌گذاری کنید. مطمئن باشید به این شیوه به پول زیادی خواهید رسید.

9- ریسک کنید.

اگر شما از آن دسته اشخاصی هستید که از ریسک کردن می‌ترسید و در هیچ‌کار یا جایی سرمایه‌گذاری نمی‌کنید، باید بدانید که هیچ‌گاه پولدار نخواهید شد. انسان‌هایی که از سرمایه‌گذاری وحشت دارند و فقط پول خود را پس‌انداز می‌کنند، درواقع فرصت‌های خود را از دست می‌دهند و به جای نگهداری پول خود، آن‌ها را از دست می‌دهید. چرا که نرخ تورم هر روز تغییر کرده و ارزش پول را پایین می‌آورد.

10- خودتان شخصاً مراقب تمام رویکردهای مالی‌تان باشید.

زمانی‌که خودتان شخصاً مراقب امور مالی و دخل ‌و‌ خرج خود هستید، انگیزه بیشتری برای بدست آوردن پول پیدا می‌کنید. چرا که با مشاهده بدهی در امور مالی خود، می‌توانید سریعاً آن را برطرف کنید چون بدهی همان‌طور که قبلاً گفته شد تأثیر مهمی در پولدار شدن شما دارد.

پس از مطالعه این مقاله لطفاً لیستی از کارهای یک هفتۀ خود تهیه کنید. نگاهی به فهرست کارهایی که انجام داده‌اید بیاندازید و بازتاب برخی از آن‌ها را در زندگی خود ببینید. بدانید که اگر می‌خواهید پولدار شوید باید قدرتی عظیم در درون‌تان ایجاد کنید، مطمئن باشید همین قدرت عظیم، شما را پولدار خواهد کرد.

/ 0 نظر / 31 بازدید